Czym się różnią kosmetyki do pielęgnacji ciała?

Maseczka - czym się różnią kosmetyki

Duże zainteresowanie urodą i zdrowiem w ostatniej dekadzie popchnęło do przodu popyt na produkty służące urodzie i pielęgnacji. Poza kosmetykami  do make up’u, możemy odnaleźć na półkach w drogerii oraz supermarketów  kremy, masełka czy balsamy oraz mleczka do ciała w różnych wariantach. Jest bardzo wiele rodzajów skóry wśród ludzi na świecie. Jedni mają cerę suchą, drudzy tłustą, a jeszcze inni cerę mieszaną z tendencją do przetłuszczania się. Którą opcję wybrać dla siebie?

Jak osiągnąć balans nawilżenia skóry twarzy?

Jeżeli czujesz, że Twoja cera błyszczy się, a skóra produkuje nadmiar łoju, w gruczołach łojotokowych, idealnym wyborem będą dla Ciebie  kremy nawilżające do cery tłustej oraz wszelkiego typu maseczki z glinką szarą lub zieloną. Cera tłusta jest często mylona z cerą wilgotną. Łój jest jednak odpowiedzią skóry na jej przesuszenie. W takim przypadku nie należy stosować kosmetyków natłuszczających. Łagodniejszą formułą dla skóry tłustej jest balsam. Ma on lekką konsystencję i dostaje się zazwyczaj tylko do warstwy rogowej naskórka co czyni go mniej inwazyjnym kosmetykiem.

Co dla suchej skóry?

Dla osób z cerą suchą zaleca się stosowanie masełek do ciała. Konsystencja owego kosmetyku zapewnia natłuszczenie i odżywienie skóry oraz długotrwale zapobiega wysuszaniu przez wiele godzin dzięki temu, że dociera do najgłębszych warstw naskórka. Masełka najlepiej użyć przed snem, by kosmetyk nie miał pola manewrowego do pobrudzenia nam odzieży. Masła do ciała odznaczają się intensywnym zapachem i silną formułą regeneracyjną.

Naturalne kosmetyki do twarzy

A na lato…

Na lato idealną formułą będzie mleczko do ciała. Ma bardzo rzadką konsystencję i składa się z wody oraz tłuszczu. Przy upalnych dniach zapobiega parowaniu wody z naskórka i jest świetnym nawilżeniem dla każdego typu cery.

Na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki?

Przy wyborze kremu warto poczytać o jego składzie. Ważne  jest, by kosmetyk nie miał tendencji do zapychania porów. To zjawisko może powodować nadmierne zbieranie się łoju oraz sebum, co przyczynia się do powstawania wyprysków na twarzy.

Pamiętajmy, że przy wyborze kosmetyku trzeba być równie wyczulonym na jego skład, co w lekach. Produkty kuszące niską ceną na promocyjnych półkach w markecie, mogą mieć słabą jakość lub zawierać alergeny i substancje kancerogenne. Przy wyborze kosmetyku warto czerpać informacje od kosmetologów, którzy udzielą profesjonalnych porad.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *